میراث‌فرهنگی و گردشگری نفت بی‌پایان هستند

«حمیدرضا حاجی بابایی» در همایش معاونان میراث‌فرهنگی استان‌ها اظهار کرد: مهندس ضرغامی نگاه تحولی به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دارند، خوب نکات را مطرح می‌کند و در بیان آن جرأت دارد، دکتر دارابی هم همین‌طور است. در بدنه وزارت میراث‌فرهنگی قدرتمندی وجود دارد.

وی افزود: وقتی بودجه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی را نگاه می‌کنم، می‌بینم چانه را کوچک گرفتند. اعتبارات و میزان بودجه تخصیص‌یافته به این وزارتخانه بسیار کم است و به هیچ عنوان با وظایف، مأموریت‌ها و کار در این سه حوزه تخصصی مطابقت ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این که در مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستیم تا شهرک‌های کشاورزی و مناطق گردشگری مانند شهرک‌های صنعتی بتوانند از امتیازات، امکانات و تخفیف‌های ویژه‌ای برخوردار شوند، گفت: تحول در وزارت میراث‌فرهنگی باید در دولت کلید بخورد و تکلیفش مشخص شود. اگر یک دهم خرجی که برای وزارت راه و شهرسازی می‌کنیم، برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی انجام دهیم، انقلاب بزرگی در وزارتخانه و اقتصاد کشور ایجاد می‌شود.

حاجی بابایی تصریح کرد: میراث‌فرهنگی و گردشگری نفت بی‌پایان هستند، هر چه بیشتر از آن استفاده کنیم، بیشتر سود خواهیم کرد و بیشتر از نفت می‌تواند برای کشور درآمد داشته باشد. باید طرح نویی را برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آماده کنیم.

وی با بیان این که میراث‌فرهنگی و گردشگری تجدیدپذیر هستند، خاطرنشان کرد: ساختار بودجه باید اصلاح شود. همچنین سقف بودجه باید در برنامه هفتم توسعه شفاف باشد، این موضوع می‌تواند به وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کمک کند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید فرهنگ را سامان‌دهی کنیم و در پازلی بچینیم که نقش هر سازمانی در این سامان‌دهی مشخص شود.

انتهای پیام

نوشته میراث‌فرهنگی و گردشگری نفت بی‌پایان هستند اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *