شور زندگی به ۹ بنای تاریخی اردبیل بازمی‌گردد

شور زندگی به ۹ بنای تاریخی اردبیل بازمی‌گردد

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه و احیا، جلسات مدیر سرمایه‌گذاری و کارشناسان فنی صندوق توسعه و احیا با مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل، پنج شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۲ در استان اردبیل برگزار شد.

در این جلسات زمینه‌های جذب مشارکت مردمی برای احیای بناهای تاریخی و فرهنگی اردبیل، خصوصا نه بنایی که اخیر در قالب بسته مزایده استانی شده است، بررسی و در مورد جذب حداکثری مشارکت مردمی تصمیم‌های لازم اتخاذ شد.

تیم اعزامی صندوق توسعه و احیا همچنین طی جلساتی با سرمایه‌گذاران و نایب رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل، از آنها برای سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی و فرهنگی این استان دعوت کرد و درباره اهمیت و ضرورت این جذب این نوع مشارکت‌ها به گفت‌وگو نشست.

لازم به ذکر است مدیران و نمایندگان صندوق، جلسات دیگری نیز طی همین سفر با رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین‌شهر، سرمایه‌گذاران شهرستان و همچنین سرمایه‌گذاران اردبیل برگزار کردند.

جزئیات بیشتر مزایده

گفتنی است مزایده نه بنای تاریخی و فرهنگی استان اردبیل شامل حمام اوچ دکان، خانه وهاب زاده، خانه  شریعت، خانه مبشری، کاروانسرای صائین، خانه آصف، خانه خادم باشی و همچنین دو بنای کهنه قلعه و کاروانسرای قانلی بلاغ در مشگین شهر اخیر با همکاری صندوق توسعه و احیا و اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل وارد مزایده شده است.

مهلت زمان دريافت اسناد این مزايده از سامانه ستاد از هشت صبح روز دوشنبه ۲۴/۰۷/۱۴۰۲ تا ساعت نوزده روز شنبه مورخ ۰۶/۰۸/۱۴۰۲ خواهد بود. آخرين مهلت تسلیم پیشنهادها نیز تا ساعت ۱۹روز شنبه ۲۰/۰۸/۱۴۰۲ اعلام شده است.

پیشنهادهای واصله در ساعت هشت صبح روز سه شنبه ۲۳/۰۸/۱۴۰۲ در جلسه کمیسیون مزایده در  اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل بازگشایی می‌شود.

فهرست کامل این بناها به همراه آگهی مزایده و سایر اطلاعات لازم، در پیوند زیر در دسترس است:

فراخوان‌های مزایده صندوق

فراخوان عمومی صندوق

نوشته شور زندگی به ۹ بنای تاریخی اردبیل بازمی‌گردد اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *