کاخ دادگستری و قلعه پرتغالی‌ها احیا می‌شود / مناطق آزاد، بهشت سرمایه‌گذاری‌اند

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه و احیا، شهاب طلائی مدیرعامل صندوق توسعه و احیا، امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۴۰۲، در حاشیه بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و پس از برگزاری جلسه مشترک با مدیران مناطق آزاد ماکو و چابهار، از مشارکت این دو نهاد در احیای بناهای تاریخی این دو منطقه و مناطق مجاور آن خبر داد.

مدیر عامل صندوق توسعه و احیا در جریان این بازدید، با حسین گروسی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو؛ امیر مقدم، مدیر عامل منطقه آزاد چابهار دیدار و گفت‌وگو کرد.

طلائی طی جلساتی با مدیران گفته شده، آخرین وضعیت بناهای تاریخی مرتبط با حوزه مسئولیتی هر یک را بررسی و برنامه صندوق برای احیای سایر بناهای تاریخی و فرهنگی این مناطق را تشریح کرد.
طلایی پس از جلسه، در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: صندوق توسعه و احیا در نظر دارد بناهای تاریخی ماکو و چابهار را با همکاری سازمان منطقه آزاد ماکو و همچنین سازمان منطقه آزاد چابهار احیا کند.
طلایی به دو بنای تاریخی کاخ دادگستری و قلعه پرتغالی‌ها اشاره کرد و گفت: به زودی صندوق توسعه و احیا با حضور در چابهار، احیای بناهای تاریخی این منطقه و مناطق مجاور آن را آغاز می‌کند.

مناطق آزاد، بهشت سرمایه‌گذاری‌اند

حسین گروسی، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو با تاکید بر تعامل مناسب بین وزارت میراث فرهنگی و مجموعه مناطق آزاد، تاکید کرد: ما آمادگی داریم در راستای توسعه ظرفیت گردشگری مناطق آزاد، در احیای بناهای تاریخی مشارکت کنیم.
امیر مقدم، مدیر عامل منطقه آزاد چابهار نیز در این مصاحبه گفت: مناطق آزاد بهشت سرمایه‌گذاری برای همه همه نوع سرمایه‌گذاری خصوصا در زمینه گردشگری وجود دارد.
مقدم به قدمت استان سیستان و بلوچستان و جذابیت‌های گردشگری آن اشاره کرد و ادامه داد: طی جلسه امروز با دکتر طلایی مقرر شد تیم کارشناسان فنی صندوق در اولین فرصت‌ با اختیارات خاص به ‌ چابهار سفر کنند و بناهای تاریخی این منطقه را برای مرمت و احیا به سازمان منطقه آزاد چابهار معرفی کنند.

چابهار، چهار راه تجارت جهانی

این مدیر مناطق آزاد ادامه داد: مسیر ما حتمی و به سوی موفقیت است و چابهار باید دوباره به چهارراه تجارت جهانی تبدیل شود، ما در نظر داریم کریدور جنوب به شمال را فعال کرده و چابهار را به ماکو متصل کنیم.

او در انتها خاطر نشان کرد: رفع معضلات اجتماعی و همچنین توسعه زیرساخت‌ها از جمله برنامه‌های اساسی ما برای توسعه گردشگری در مناطق آزاد است.

انتهای پیام/

نوشته کاخ دادگستری و قلعه پرتغالی‌ها احیا می‌شود / مناطق آزاد، بهشت سرمایه‌گذاری‌اند اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *