مشارکت مردم در حفظ و احیا موجب پایداری بناهای تاریخی می‌شود

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه و احیا، شهاب طلایی در بازدید از بافت تاریخی شیراز از تعدادی پروژه‌ها و بناهای تاریخی در دست مرمت ،بناهای واگذار شده به بخش خصوصی و پروژه های قابل واگذاری صندوق حفظ و احیا بازدید کرد.

طلایی در این بازدید گفت: بافت تاریخی شیراز و شهرستان های استان واجد ارزش های تاریخی فرهنگی ارزشمندی است که با توجه به محدودیت های منابع دولتی برای مرمت و احیا این بناها ، قابلیت واگذاری واخذ مشارکت مردمی دارد.
مدیرعامل صندوق توسعه و احیا ادامه داد: پیرو مذاکراتی که با مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان انجام شد زمینه همکاری برای تحول در زمینه مرمت و احیا بناهای تاریخی، فرهنگی استان فراهم آمده است.
او افزود: بناهایی که در گذشته به مردم واگذار شده است و تجارب واگذاری این بناها الگویی برای احیای بافت تاریخی شیراز و شهرستان های استان فارس خواهد بود.
طلایی ادامه داد: هرجا که مردم در امر حفظ و احیا بناهای تاریخی مشارکت کرده‌اند موجب حفظ و پایداری بناها می‌شود.
او افزود: با این اقدام در سرعت بخشیدن به امر مرمت و بهره برداری از بناها پرداخته و ا ین بناها و اماکن تاریخی، فرهنگی با مشارکت مردم مرمت و به فضاهای فرهنگی،هنری، گالری‌ها و یا مکان های گردشگری تبدیل می‌شود.
منزل تاریخی افشاریان، خانه نصیرالملک، خانه صالحی، مجموعه بصیرالسلطنه،عمارت شاپوری، عمارت دیوانخانه ،خانه محتشم از جمله بناهای تاریخی فرهنگی مورد بازدید در این برنامه بود.
انتهای پیام/

نوشته مشارکت مردم در حفظ و احیا موجب پایداری بناهای تاریخی می‌شود اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *