مراسم شروع عملیات مرمت و احیای گراند هتل قزوین آغاز شد

مراسم شروع عملیات مرمت و احیای گراند هتل قزوین آغاز شد

به گزارش نقل از روابط عمومی صندوق توسعه و احیا، مراسم آغاز عملیات اجرایی بازسازی و مرمت گراند هتل قزوین، با حضور مهدی رجحانی، معاون عمرانی استاندار قزوین؛ شهاب طلایی، مدیر عامل صندوق توسعه و احیا و علیرضا خزائلی، مدیر کل میراث فرهنگی قزوین آغاز و لوح یادبود آغاز مرمت این بنای تاریخی،طی مراسمی، امروز ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ امضا شد.

خزائلی، مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین در ابتدای این مراسم گفت: قزوین شهری تاریخی است و بناهای متعددی دارد و گراند هتل از جمله این بناها است.

او افزود: امیدواریم با احیای گراند هتل، بتوانیم تجربه خوب همکاری با صندوق توسعه و احیا را در احیای دیگر بناهای تاریخی قزوین ادامه دهیم.

خزائلی ادامه داد: با سرمایه‌گذار توافق کردیم که احیای بنا از سمت خیابان پیغمبریه صورت گیرد تا بخشی از مسیر گردشگری شهر قزوین را احیا کنیم و به گراند هتل برسیم.

در ادامه این مراسم، شهاب طلایی، مدیر عامل صندوق توسعه و احیا با اشاره به آغاز موج احیای بناهای تاریخی در استان قزوین پس از تجربه موفق احیای کاروانسرای سعدالسلطنه گفت: امیدواریم با احیای گراند هتل قزوین، این موج تقویت شود و در خدمت زیرساخت‌های گردشگری قزوین قرار گیرد.

طلایی با تاکید بر نقش استان‌ها در فرآیند احیای این بناهای تاریخی خاطر نشان کرد: تمامی فعالیت‌های صندوق توسعه و احیا در این فرآیند با هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی استان‌ها انجام می‌شود و اهلیت و توانمندی سرمایه‌گذار بخش خصوصی را توسط استان می‌سنجیم.

او با اشاره به اینکه صندوق توسعه و احیا علاوه بر گراند هتل، بناهای احیا شده دیگری نیز در استان قزوین دارد، یادآور شد: خانه آرازی هم وارد مزایده جذب مشارکت در مرمت و احیا  شده است و بزودی مرمت و احیای آن با مشارکت بخش خصوصی آغاز می‌شود.

نوشته مراسم شروع عملیات مرمت و احیای گراند هتل قزوین آغاز شد اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *