مدیر عامل صندوق توسعه و احیا: مزایده هشت بنای تاریخی قزوین برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی «صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی»، شهاب طلایی شکری، مدیر عامل صندوق توسعه و احیا، سه‌شنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۲در سفری یک روزه به استان قزوین، از بناهای تاریخی و اماکن فرهنگی این استان بازدید کرد.

شهاب طلایی در این بازدید گفت: مزایده عمومی در راستای جذب سرمایه‌گذاری مردمی برای احیا و بهره‌برداری از هشت بنای تاریخی و فرهنگی استان قزوین، در مهرماه از سوی صندوق توسعه و احیا برگزار می‌شود.

مدیر عامل صندوق و هیئت همراه به همراه علیرضا خزائلی، مدیر کل میراث فرهنگی استان قزوین، در این بازدید یک روزه از بناهای تاریخی شامل گراند هتل قزوین، مجموعه دولتخانه صفوی، سردر علی‌قاپو، گرمابه تنکابنی، خانه‌ زینعلی، خانه‌ خطیبی، خانه‌ اسدی، خانه تاریخی (هتل سنتی) بهروزی، خانه میریان‌زاده یا یزدی‌ها (هتل سنتی ارغوان) و مجموعه کاروان‌سرای تاریخی سعد السلطنه بازدید کردند و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت این بناها قرار گرفتند.

کاروان‌سرای تاریخی سعدالسلطنه، مجموعه بزرگی است که شهاب طلایی و خزائلی به همراه قدسی‌پور، مدیرعامل شرکت نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین از بخش‌های مختلف آن شامل حیاط سعدیه، حیاط سعدالسلطنه، حیات نگارالسلطنه، راسته وزیر، قیصریه، حیاط شترخان، حمام سعدیه، سرای بهشتیان، گرمابه رضوی و حیاط قهرمانی است.

در این مجموعه همچنین کارگاه خوشنویسی و صنایع دستی، موزه آثار مجسمه استاد رضا ازی محمدی و موزه ملت (شامل هدایای ارزشمند سفرا و مقامات سیاسی خارجی) نیز قرار دارد.

 

 

 

نوشته مدیر عامل صندوق توسعه و احیا: مزایده هشت بنای تاریخی قزوین برگزار می‌شود اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *