طلایی: کارنامه انقلاب اسلامی در حفاظت از میراث فرهنگی کشور قابل قبول است

وی با بیان اینکه باید در حوزه بناهای تاریخی روایتگر شخصی که آنجا بوده یا اتفاقاتی که حول محور آن بنا رخ داده، باشیم، گفت: بدون شک‌ یکی از وظایف ما حفاظت و روایت صحیح از قصه‌ها است.

طلایی با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا این سلسله نشست‌ها را در استان های دیگر هم داشته باشیم، افزود: در فضای مجازی و جامعه امروز افراد به دنبال روایت هایی از تاریخ و فرهنگ معاصر خود هستند، باید بتوانیم در جنگ روایت ها، روایت صحیح را قرائت کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب ما استمرار میراث تمدنی است، گفت: انقلاب اسلامی ما مثل کودتای ۲۸ مرداد وارداتی نیست بلکه ریشه‌هایی دارد که به دوران شکوه و تمدن اسلامی ما بر می گردد، ما در هیچ کجای تاریخ و میراث رنگ معنویت را کمرنگ نمی‌بینیم و آنجایی که هنری خلق شده رگه‌های معنویت و خرد در آن پررنگ بوده و جریان انقلاب هم حاصل ریشه های عمیق ما در میراث فرهنگی‌مان است.

وی با اشاره به کارنامه قابل قبول انقلاب اسلامی در حفاظت از میراث کشور، اظهار کرد: با وجود مشکلاتی مثل جنگ، سیل و زلزله ما آثار خوبی را به ثبت ملی و جهانی رساندیم.

نوشته طلایی: کارنامه انقلاب اسلامی در حفاظت از میراث فرهنگی کشور قابل قبول است اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *