ضرورت توجه به به منافع جوامع محلی در احیاء بناهای تاریخی

احمد آخوندی صبح یکشنبه ۲۸ فروردین در مراسمی که به مناسبت روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی با حضور مدیر عامل صندوق توسعه و احیاء و هیات همراه، اساتید دانشگاه، فعالان و خیرین میراث استان در خانه تاریخی در حال مرمت مرتاض(مرتاض ۵) واقع در بافت جهانی شهر تاریخی یزد برگزار شد، محوریت شعال امسال این روز جهانی را موضوع اقلیم خواند و گفت: در همین راستا نیز عصر امروز قنات جهانی زارچ میزبان نشست علمی با موضوع مرمت، احیاء و بهره برداری خواهد بود.

او با طرح این سوال که آیا میراث فرهنگی یک فرصت قلمداد می‌شود یا این که تهدیدی برای جامعه است؟ ادامه داد: موضوع مهم در این باره اینست که مدیران شهری را مجاب کنیم که از کارهای صوری و عجولانه در قبال میراث فرهنگی پرهیز کنند و بیشتر از دانش کارشناسان و تجربیان بین المللی موفق در این حوزه بهره گیرند.

آخوندی موضوع مرمت و حفظ بناهای تاریخی را بدون توجه به منافع جوامع محلی ناموفق خواند و تصریح کرد: البته فرهنگ سازی در این زمینه بسیار مهم است و تاکید میراث فرهنگی در این زمینه نیز تقویت روحیه هم افزایی با بخش پژوهشی و علمی استان و شهرداری است تا ضمن حفظ بافت تاریخی شهر یزد، جامعه به ویژه جامعه محلی و ساکنان آن نیز از آن منتفع شوند. گفتنی است، در این مراسم از جمعی از فعالان حوزه مرمت و حفاظت از میراث فرهنگی استان تجلیل شد.

نوشته ضرورت توجه به به منافع جوامع محلی در احیاء بناهای تاریخی اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *