سعد السطنه نماد بارز مشارکت شهرداری‌ها در توسعه حفاظت محور

«شهاب طلایی» در این دیدار که سه شنبه در عمارت مسعودیه انجام شد، با بیان این که شهرداری نهادی عمومی با محوریت فعالیت و خدمات رسانی به مردم و عموم جامعه است، گفت: صندوق توسعه و احیای بناهای تاریخی و فرهنگی رویکرد مشارکت مردم در احیا و مرمت و بهره برداری از بناهای تاریخی را در اولویت دارد و این هدف مشترک میتواند نقطه عطفی برای تقویت فعالیت های هر دو نهاد باشد.

وی با بیان این که خدمات رسانی به مردم با هر روشی شیرین و همراستا با اهداف عالی نظام است، تاکید کرد: شهرداری بنیه مالی مناسبی برای کمک به تقویت این اهداف دارد و علاوه بر مقوله مرمت و احیا، در واگذاری عادلانه بهره برداری به مردم میتواند نقش مهمی ایفا کند.

طلایی شکری به ظرفیت بنای ارزشمند و تاریخی سعد السلطنه اشاره کرد و گفت: این بنا نمونه بارزی از رویکرد فرهنگی و توسعه حفاظت محور شهرداری‌هاست که در قزوین اتفاق افتاده و تلاش می‌کنیم این رویکرد را در دیگر شهرهای کشور تسری دهیم.

وی ضمن دعوت از شهرداری ها برای مشارکت در مرمت و احیا به شیوه شهرداری قزوین، نسبت به رفع هر نوع چالش و دغدغه ای در این حوزه اعلام آمادگی کرد.

«سیدصادق قدسی‌پور» مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری قزوین نیز از رویکردهای صندوق توسعه و احیا در حوزه احیا و مرمت و بهره برداری صحبت کرد و نسبت به تقویت برنامه های مشترک با بهره مندی از ظرفیت های متعدد تاکید کرد.

انتهای پیام

نوشته سعد السطنه نماد بارز مشارکت شهرداری‌ها در توسعه حفاظت محور اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *