دفتر نمایندگی صندوق احیاء در یزد افتتاح شد

مدیرعامل صندوق توسعه و احیاء با اشاره به اینکه طی سالهای اخیر با تاکید مقاممعظم رهبری موضوع حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با احیای بناها و اماکن تاریخی و نیز امور مرتبط با توسعه و تقویت احیا و بهره برداری اماکن تاریخی نیز در دستور کار این صندوق قرار گرفته است گفت: متاسفانه در بسیاری از شهرهای کشورمان به دلیل نگاه شهرنشینی مدرن، شاهد نابودی بناهای تاریخی در آنها بوده‌ایم ولی مردم شهر تاریخی یزد با اهتمام به میراث ارزشمند گذشتگان، گستره‌ی وسیعی از بافت تاریخی شهرشان را با ۲۲ هزار بنای کهن حفظ کرده‌اند و امیدواریم با راه اندازی این دفتر نمایندگی هم افزایی و تعامل بیشتر مسئولان استان در این حوزه را در قالی یک کار تیمی قوی شاهد باشیم.

هادی میرزائی اظهار امیدواری کرد اثرات راه اندازی این دفتر نمایندگی برای ساکنان بافت تاریخی محسوس و ملموس باشد و ضمن رفع مشکلات ساکنان این بافت تاریخی، اقتصادی پایدار در این پهنه را شاهد باشیم.

مهران فاطمی استاندار یزد نیز در این مراسم با بیان اینکه دفتر نمایندگی صندوق توسعه و احیا باید در خصوص مجوزها، پیگیری مسائل میراث فرهنگی و توسعه و احیا بناها و بافت تاریخی یزد نقش داشته باشد، اظهار کرد: انتظار داریم این دفتر پویا و فعال بوده و بتوانیم تاثیرات ملموس آن را مشاهده کنیم.

او با بیان اینکه روح زندگی حاکم بر بافت تاریخی یکی از مهمترین جاذبه های آن به شمار می‌رود، گفت: امیدوار هستیم صندوق احیا در راستای ماموریت‌های خود برای ایجاد جریان‌ زندگی در بافت تاریخی اقدام کرده و از تبدیل بافت تاریخی به کاربری‌های صرف هتل و اقامتگاه جلوگیری کند. استاندار یزد در پایان از آمادگی مجموعه مدیریتی استان برای تعامل و کمک به این نمایندگی در راستای تحقق اهداف راه اندازی آن خبر داد.

 

 

نوشته دفتر نمایندگی صندوق احیاء در یزد افتتاح شد اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *