تکمیل صد درصدی هتل آپادانا در فصل رکود

تکمیل صد درصدی هتل آپادانا در فصل رکود

به گزارش روابط عمومی «صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری اماکن تاریخی و فرهنگی»، مدیرعامل شرکت فولاد معدن پاسارگاد و بهره بردار هتل آپادانا با تاکید بر لزوم حمایت دولت از سرمایه‌گذاران، گفت: با کاهش سفر گردشگران به استان فارس در نیمه اول سال، فرصت پیدا کردیم که به تکمیل پروژه بپردازیم.

«مازیار کامیاب» با بیان این که امروز وضعیت گردشگری استان فارس وارد فصل کاهش شده است، افزود: با شروع فصل تابستان، حجم سفرها به استان فارس نیز کاهش می‌یابد و علاوه بر سایر مشکلات اقتصادی،‌ کاهش گردشگران نیز صنعت گردشگری را دچار رکود بیشتر می‌کند.

وی با بیان این که به دنبال کاهش سفر و گردشگری،‌ تمرکز خود را روی تکمیل صد درصدی پروژه گذاشتیم، ادامه داد: پیشرفت فیزیکی ما تا نود درصد رسیده بود و برخی از اقدامات ما در راستای بهبود هر چه بیشتر تاسیسات هتل همچنان باقی مانده بود که در این فرصت به این موارد می‌پردازیم.

لو-سیزن یا فصل رکود گردشگری

کامیاب با اشاره به این که ضریب اشغال هتل اکنون صفر درصد است،‌ تصریح کرد:‌ هتل آپادانا در این فصل، خالی از گردشگر است و ما نیز از این فرصت استفاده کرده و در حال بهبود برخی از زیرساخت‌ها هستیم، مثلا‌ لوله و اتصالات هتل را که پیش از این، تماماً آهنی بوده است، تعمیر کرده‌ایم ‌ و در حال نصب اتصالات برنجی هستیم.

وی با بیان این که در خصوص تبلیغات نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم،‌ تصریح کرد: یکی از اقداماتی که در دوره کاهش گردشگر، در حال انجام هستیم،‌ تبلیغات برای جذب مردم در فصل رونق گردشگر است و با همین هدف، تبلیغات محیطی ما در سطح استان شروع شده و  بیلبوردهایی را با تبلیغات دو زبانه نصب کرده‌ایم.

کامیاب با تاکید بر این که سرمایه‌گذاران در ایام کم‌رونق گردشگری نیازمند توجه و حمایت دولت هستند، گفت: در شرایطی که اتفاقات پیش‌بینی نشده، کسب‌وکارهای کشور را با بحران مواجه می‌سازد، این کسب‌وکارها نیازمند همراهی و حمایت بیشتری هستند.

معرفی هتل آپادانا

گفتنی است هتل آپادانا یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره پهلوی دوم است که جزو آثار ملی محسوب می‌شود. این هتل در که شهر مرودشت استان فارس قرار دارد، به نحوی ساخته شده که مشرف به منطقه پارسه و تخت جمشید باشد.

هتل آپادانا – مرودشت

هتل که آپادانا در باغی به مساحت حدودا ده هزار متر بنا شده، طی سال‌های طولانی، دچار مشکلات زیربنایی بود که در نتیجه آن، هتل تعطیل شده بود.

با مدیریت «صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره برداری اماکن تاریخی و فرهنگی» به عنوان متولی اصلی حفظ و احیای میراث ملی، این هتل برای مرمت و راه‌اندازی به مزایده گذاشته شد و مسئولیت مرمت و حق بهره‌برداری آن برای مدت محدود به بخش خصوصی واگذار شد.

همچنین لازم به ذکر است مالکیت آثار تاریخی تا ابد متعلق به دولت است و این آثار قابل انتقال و فروش نیستند. کار اصلی صندوق، «واگذاری حق بهره‌برداری در مدت معین در قبال مرمت و احیای بنا» است و از این طریق با جذب مشارکت و سرمایه‌گذاری مردمی، بناهای در حال فرسایش و تخریب را بازسازی و راه‌اندازی می‌کند.

نوشته تکمیل صد درصدی هتل آپادانا در فصل رکود اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *