تقدیر مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از مدیر پروژه‌های صندوق در استان

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه و احیا، ۲۱ آبان‌ماه ۱۴۰۲، احمد حمزه‌زاده، در جریان سفر مدیران و کارشناسان صندوق توسعه احیا به استان آذربایجان شرقی، طی مراسم رسمی از جابر نوروزی، مدیر پروژه‌های صندوق توسعه و احیا در این استان، با اهدای لوح تقدیر، قدردانی کرد.
در این مراسم که علی‌اصغر رمضانی نژاد، مدیر واحد اقتصادی و سرمایه‌گذاری، حسن تسبیح‌پور، مدیر حراست صندوق توسعه و احیا و مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان نیز حضور داشتند، از خدمات و زحمات مجدانه صندوق توسعه و احیا در مرمت بناهای تاریخی در این استان تقدیر و از جابر نوروزی به عنوان نماینده صندوق قدردانی شد.
لازم به ذکر است صندوق توسعه و احیا تا کنون بناهای تاریخی متعددی شامل کاروان‌سرای یام مرند، خانه‌ سرخه‌ای تبریز و خانه ثقه‌الاسلام تبریز را با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی، مرمت کرده و به بهره‌برداری رسانده است.
همچنین پنج بنای تاریخی دیگر شامل عمارت امیرارشد ورزقان، خانه ناصح‌زاده تبریز، عمارت اربابی لیقوان، حمام نوبر تبریز و کاروان‌سرای‌ گویجه‌بِل هریس نیز از سوی صندوق توسعه و احیا وارد مزایده شده و با جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، در حال مرمت است در آینده‌ای نزدیک با اتمام فرآیند مرمت، احیا شده و در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان، به مردم خدمت‌رسانی خواهد کرد.
گفتنی است اداره کل میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی، از استان‌های پیشرو در احیای بناهای تاریخی است و تعامل بسیار خوبی با صندوق توسعه و احیا در این زمینه دارد. در آینده‌ای نزدیک این بستر وجود دارد که تعداد قابل توجهی بناهای دیگر نیز با تعامل صندوق و استان، وارد مزایده جهت مشارکت در سرمایه‌گذاری برای مرمت، احیا و واگذاری در مدت معین به مردم و بخش خصوصی شود.

نوشته تقدیر مدیر کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از مدیر پروژه‌های صندوق در استان اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *