تعامل، کلیدِ تحول / تاکید شهاب طلایی بر همکاری حداکثری صندوق احیا با استان‌ها

به گزارش روابط عمومی صندوق توسعه صنایع دستی، فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، دکتر شهاب طلایی شکری، مدیرعامل صندوق توسعه و احیا، شنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ طی سفری یک روزه از بناهای تاریخی استان قم بازدید کرد.

طلایی در جریان این سفر، در جلسه‌ای با علیرضا ارجمندی، مدیر کل میراث فرهنگی استان قم، ضمن بررسی آخرین وضعیت بناهای تاریخی و فرهنگی این استان تاکید کرد: صندوق توسعه و احیا به دنبال ایجاد تعامل حداکثری با ادارات کل‌ میراث فرهنگی استان‌هاست تا با همکاری همه‌جانبه، بناهای تاریخی در سراسر کشور را پیش از آنکه به تلی از خاک تبدیل شوند، مرمت، احیا و بهره‌برداری کند.

مدیر عامل صندوق توسعه و احیا ادامه داد: در انتخاب سرمایه‌گذاران مردمی جهت مرمت و بهره‌برداری از بناهای تاریخی باید صلاحیت و اهلیت افراد توسط اداره کل هر استان بررسی و تایید شود تا فرآیند احیای بناها بدون هیچ تعارض فرهنگی و محلی انجام شود.

شهاب طلایی در ادامه افزود: امروز از یازده بنای تاریخی و فرهنگی این استان بازدید کردیم و مقرر شد طی سفر بعدی به قم به زودی فهرست بناها را با اداره کل استان، نهایی کنیم تا در قالب یک پکیج، بناهای تاریخیِ قابل مرمت و بهره‌برداری را به سرعت وارد مزایده کنیم و با طی تشریفات قانونی، مناسب‌ترین سرمایه‌گذار مردمی برای هر بنا انتخاب شود.

لازم به ذکر است مدیر عامل صندوق توسعه و احیا طی این سفر استانی از یازده بنای زیر بازدید کرد:

کاروان‌سرای ساسانی دِیرِ گَچین، جاده قم به گرمسار
کاروان‌سرای محمدآباد، روستای محمدآباد، بخش مرکزی شهرستان قم
کاروان‌سرای شاه عباسی پاسنگان، در حاشیه جاده قدیم قم به کاشان
خانه ملاصدرا، روستای کهک
خانه حاج قلی‌خان، در شهر قم
خانه حاج علی‌خان زند، در شهر قم
خانه تاریخی یزدان‌پناه، در شهر قم
کاروان‌سرای الله قلی، روستای الله قلی، بخش سلفچگان
کاروان‌سرای طرلاب، روستای طرلاب، بخش سلفچگان
کاروان‌سرای تینوج، روستای تینوج، بخش خلجستان
مجموعه تاریخی گردشگری حاجی بابا، روستای طرلاب، بخش سلفچگان

انتهای پیام/

نوشته تعامل، کلیدِ تحول / تاکید شهاب طلایی بر همکاری حداکثری صندوق احیا با استان‌ها اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *