این شورای عالی یکی از اتاق فکرهای حوزه مرمت یزد خواهد بود

«احمد آخوندی»  با بیان این که به دنبال حضور دکتر «علی دارابی» در بحران سیل به سرعت شورای عالى نظارت بر حفاظت و مرمت ميراث‌فرهنگى یزد تشکیل شد، گفت: یکی از مهمترین نکاتی که باید در خصوص این شورا عنوان شود مربوط به انتصاب افرادی علمی و اجرایی و همچنین متخصص در زمینه مرمت و معماری و شهرسازی است.

وی با بیان این که این شورا علاوه بر مرمت در خصوص پیشگیری از بحرانهای احتمالی در خصوص بافت‌های تاریخی و بافت ثبت جهانی یزد صاحب ایده و وطایفی خواهد بود، گفت: شورای عالی نظارت به خوبی قرار است به یکی از اتاق فکرهای حوزه مرمت برای مشاوران استان تبدیل شود.

آخوندی با بیان این که احیای قنوات، دفع آب‌های سطحی بافت و احیای اب انبارها جزو طرح هایی است که میتواند در اولویت این شورای عالی باشد، گفت: مجموعا مهم‌ترین وظیفه اعضای این شورا بررسى وضعيت آسیب‌های وارده سیل اخیر به بافت تاریخی یزد، نظارت بر تهیه طرح و اجرای حفاظت، مرمت و باززنده‌سازی آن و ارائه راهکارهایی به‌منظور پیشگیری از وارد شدن خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه به بافت تاریخی یزد است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد در خصوص اعضای این شورا تصریح کرد: طی حکمی از سوی «علی دارابی» «محمدرضا اولیا»، «کاظم مندگاری» و «رضا ابویی» نیز اعضای این شورای عالی هستند.

انتهای پیام

نوشته این شورای عالی یکی از اتاق فکرهای حوزه مرمت یزد خواهد بود اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *