اعلام بخشی از برنامه‌های ایکوم در هفته میراث فرهنگی

سیداحمد محیط طباطبایی در خصوص بخشی از برنامه‌های هفته میراث فرهنگی اظهار کرد:  ۲۷ اردیبهشت در خانه نیما و ۲۹ اردیبهشت در خانه جلال و سیمین شاهد برگزاری نشست های ادبی هستیم.

وی افزود: همزمان با برنامه خانه جلال و سیمین، صندوق پستی‌ای با همکاری موزه ارتباطات در مقابل این خانه نصب می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در ساعت ۱۱ وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برنامه رسمی روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی را در موزه ملی ایران برگزار می‌کند، گفت: ۲۹ اردیبهشت ماه  در موزه سینما نشست تخصصی با حضور سینماگران برگزار می‌شود از ساعت ۱۵ تا ۱۷ هم در موزه ملی نشست مجموعه‌داران برگزار خواهد شد.

وی افزود‌: ۳۰ اردیبهشت‌ماه، از ساعت ۹ تا ۱۳ در کتابکده «افسانه و خیال» نشست غول چراغ جادو برگزار می‌شود که این برنامه الهام گرفته از طرح پوستر جهانی روز موزه است که مخاطبان کودکان و نوجوانان هستند.

این مسئول ادامه داد: ۳۰ اردیبهشت ماه، ساعت ۱۴:۳۰ موزه کلیمیان ایران در خیابان سی‌تیر میزبان برنامه خواهد بود و از ساعت ۱۵ تا ۲۰ هم در موزه موسیقی گردهمایی و بزرگداشت مدیریت مرحوم قبلی برگزار می‌شود.

محیط طباطبایی با بیان اینکه ۳۱ اردیبهشت‌ماه موزه علوم و فناوری نشستی با موضوع «دانش سنتی و نقش آن در موزه‌ها» دارد، گفت: در ساعت ۱۴ تا ۱۵:۳۰ موزه ارتباطات درباره حقوق مالکیت فکری نشست دارد از طرفی برگزاری رویداد «تنوع فرهنگی» در کاخ گلستان را نیز میزبان هستیم. 

وی با بیان اینکه اول خردادماه نمایشگاه گروهی آثار هنرمندان غار موزه وزیری در موزه دفاع مقدس برپا می‌شود گفت: در همان روز نشست موزه‌داران خصوصی نیز در ساعت ۱۶ تا ۱۸ برگزار خواهد شد. 

این مسئول با بیان اینکه دوم خرداد از ساعت ۱۵ تا ۱۷ کاخ نیاوران کارگاهی با عنوان کودک و موزه‌ها دارد گفت: موزه فرهنگ ملل و دوستی میزبان جشنواره قرقره خواهد بود و موزه خیمه شب‌بازی هم در محله سرچشمه و بافت قدیمی تهران برای کودکان برنامه اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه سوم خردادماه همزمان در کاخ سعدآباد و ۱۱ استان و با همکاری انجمن معلولان، پاراتور برگزار می‌شود گفت: چهارم خردادماه نیز مهمترین برنامه به موزه دکتر حبیبی اختصاص دارد. 

این مسئول افزود: ششم خردادماه ساعت ۱۵ در موزه ملی ایران نشان «خورشید» یونسکو به دکتر ارفعی اهدا می‌شود. موزه پمپ بنزین هم ساعت ۱۲ ظهر کارناوالی از خودروهای تاریخی راه خواهند انداخت.

وی افزود: ۱۰ خردادماه هم در یونسکو نشست «قدرت موزه‌ها و میراث دیجیتال» برگزار می‌شود که اقدامی مشترک از ایکوم و یونسکو است تا در نهایت به طرح ایجاد کنوانسیون میراث دیجیتال منتهی شود.

انتهای پیام 

نوشته اعلام بخشی از برنامه‌های ایکوم در هفته میراث فرهنگی اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی صابتا|اخبار بناهای تاریخی. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *